złota kreda 2020

To ogromnie ważne wyróżnienie, takie, którego się nie spodziewałem, takie, które mnie w pełni zaskoczyło. Nie ukrywam, jestem 🙂 i to bardzo. Nagroda Złotej Kredy za rok akademicki 2019/2020 dla najlepiej prowadzącego zajęcia anglojęzyczne na Wydziale Inżynierii Produkcji… Jestem zaskoczony, zmotywowany, uradowany i bardzo wdzięczny. Czułem, że semestr letni roku akademickiego 2019/2020 był jednym z lepszych pod kątem dydaktyki i to pomimo zdalnego nauczania. Z reguły jestem w drugim szeregu i po prostu robię swoje (nie mylić z pewną reklamą) i nie oczekuję oklasków. Tym razem jednak ta Złota Kreda zwróciła moją uwagę jak ważne jest docenianie i chyba tego potrzebowałem, tak zwyczajnie, po ludzku.

Poprzeczka w dydaktyce mnie się podniosła i dobrze, nie powinno się popadać w rutynę, choć nie zawsze uda się tego uniknąć.

Złota Kreda, Złotą Kredą, a Wam drodzy Studenci życzę dobrych Świąt Bożego Narodzenia, choć zapewne dla każdego “dobre” znaczy co innego i by to Wam się spełniło. Przede wszystkim jednak zdrowych Świąt w tym jakże dziwnym i innym świecie niż sprzed roku. Niech Nowy Rok 2021 okaże się rokiem dobrym, takim, o jakim pod jego koniec będziemy mogli powiedzieć, że był dobry.

Nie wiem co nas czeka w tym Nowym Roku, czy szczepienia i obostrzenia przyczynią się do eliminowania koronawirusa, czy zostanie on z nami na stałe, czy zajęcia zdalne będą kontynuowane, jaka będzie gospodarka, jakie będą perspektywy dla absolwentów. Wiele różnych pytań, wątpliwości, wyzwań. Oby w ciągu tego Nowego Roku udało nam się mieć chwile spokoju by nieustanne zmiany nie wpływały na nas zbyt mocno, byśmy mogli odpocząć od trosk, byśmy widzieli sens w studiowaniu, mieli plany i marzenia. U mnie nieco nowości, habilitacja, projekt grantowy na pewną konstrukcję. Nowe wyzwania, coraz niemłodszy ja 😉 ale warto je podejmować, nieustannie rozwijać się i działać.

Do semestru letniego roku akademickiego 2020/21 przygotowują się do poprowadzenia zajęć zdalnych choć mam nadzieję na zajęcia kontaktowe bo najzwyczajniej brakuje mi tego bezpośredniego kontaktu z Wami.

Leave a Comment