Radosław Morek - edukacjaRadosław Morek (rocznik 1973) technolog, naukowiec, dydaktyk akademicki, a przede wszystkim mąż i ojciec. Prywatnie strzelec sportowy, astronom hobbysta, wielbiciel dobrego kina, fotograf, uwielbiający góry i rowery. Jest instruktorem harcerskim, a także osobą udzielającą się społecznie.

W 1998 roku Ukończył Wydział Mechaniczny, Technologiczny i Automatyzacji (MTiA) obecny Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Warszawskiej.

W latach 1997-1999 pracował jako konstruktor narzędzi skrawających w ówczesnej F.W.P. VIS S.A. Od 1999 do 2013 roku był doktorantem, a następnie adiunktem na, podówczas, Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, najpierw w Instytucie Technologii Maszyn, następnie w Instytucie Technik Wytwarzania. W latach 2014-2017 pracował jako adiunkt na Wydziale Technologii Drewna SGGW w Katedrze Mechanicznej Obróbki Drewna. Obecnie, od marca 2017, ponownie na Wydziale Inżynierii Produkcji.

Jako autor artykułów współpracowałem przez kilka lat redakcjami takich tytułów jak “Design News”, “Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie”, “Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych”, a także “MM Magazyn Przemysłowy”. Obecnie współpracuję z periodykiem “Stal. Metale & Nowoczesne Technologie“, oraz “Utrzymanie Ruchu”, a także SZEFUR (Szef Utrzymania Ruchu)

Właściciel i redaktor naczelny wortalu technologicznego procestechnologiczny.com.pl. Wortal uruchomiłem w kwietniu 2015 roku z myślą o studentach i inżynierach.

Współtwórca studiów podyplomowych CAD/CAM/CNC prowadzonych przez Zakład Automatyzacji Obrabiarek i Obróbki Skrawaniem Instytutu Technik Wytwarzania Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej.

Lista publikacji jest tu: https://morek.edu.pl/publikacje/